+37061237700 [email protected]

60 Vaikų iš kaimo mokyklų nemokamai išbandė robotikos užsiėmimus

Jun 2, 2017 | Viešieji projektai

„Robotikos mokykla“ nenustygsta vietoje – kartu su „Euromonitor International“ pagalba per gegužės mėnesį aplankė keturias mokyklas kaimo vietovėse ir surengė tikrą technologinę šventę vaikams, kurie neturi galimybės lankyti technologinių būrelių.

„Labai svarbu skatinti technologinį švietimą visoje Lietuvoje. Esame dėkingi Andriui Tapinui ir jo komandai, kurie mielai pasidalino mokyklų sąrašu, kurioms mūsų renginys yra aktualiausias“, – pasakoja „Robotikos mokyklos“ įkūrėjas ir direktorius Paulius Briedis.

Rajonų mokyklose trūksta technologinio lavinimo vaikams

Pastebėję tendencingą problemą, kad dažnai rajonų ir kaimų mokyklose vaikams trūksta technologinių užsiėmimų, „Robotikos mokykla“ kartu su „Euromonitor International“ įgyvendino unikalų švietimo projektą, kurio metu surado keturias mokyklas, kuriose apsilankė ir mokė daugiau nei 60 4-7 kl. mokinių kurti išradimus bei įkvepe juos mokytis elektronikos, programavimo, inžinerijos, 3D projektavimo paslapčių.

Užsiėmimai su visomis priemonėmis buvo surengti visiškai nemokamai. Komanda supažindino su naujausiomis robotikos mokymosi technologijomis tokiomis, kaip micro:bit, Lego NXT robotais, 3D spausdintuvais, virtualia realybe ir dar daugeliu kitų.

Per keturias gegužės savaitės „Robotikos mokykla“ spėjo aplankyti: Turgelių „Aistuvos“ gimnaziją, Diemedžio ugdymo centrą, Medeikių pagrindinę mokyklą ir Butrimonių Anos Krepštul gimnaziją. Keletas iš jų buvo pasiūlytos A. Tapino komandos, tačiau buvo ir mokyklų, kurios pačios parodė motyvaciją ir parašė „Robotikos mokyklai“, kad kartu su mokiniais nekantriai laukia jų komandos. Vaikų amžius buvo įvairiausias – nuo 10 iki 15 metų –, tačiau dauguma nustebino ne tik „Robotikos mokyklos“ komandą, bet irsavo mokytojus išskirtiniais sugebėjimais.

„Esu nustebinta kartu su savo mokyklos mokytojais, kaip kai kurie mokiniai atsiskleidė per šiuos užsiėmimus. Viskas buvo pateikta per smagaus žaidimo formą, tad net ir tiems vaikams, kuriems tikslieji mokslai sekėsi sunkiau, šios užduotys sekėsi puikiai. Smagu pasisemti idėjų edukacijai“, – dalinosi patirtimi Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos direktorė Aušra Voverienė.

Planuojama plėtoti projektą ir aplankyti dar daugiau mokyklų kaimiškose vietovėse

„Robotikos mokyklos“ mokytojas Jonas Venis, aplankęs visas keturias mokyklas, stebėjosi ir džiaugėsi, jog visi mokiniai tryško noru išbandyti naujausias technologijas: „Prieš važiuodamas į pirmąsias mokyklas galvojau, kad vaikai bus nedrąsūs, galbūt net ir technologijos pasirodys jiems ne tokios įdomios. Deja, viskas buvo priešingai – trys užsiėmimo valandos praeidavo itin greitai, su vaikais ir mokytojais dar diskutuodavome apie ateities technologijas ir apie tai, ką jie ateityje pamėgins sukurti.“

Per ateinantį rudenį planuojami surengti dar keturi apsilankymai į norą pareiškusioms kaimo ir rajonų mokykloms. „Robotikos mokykla“ maloniai kviečia kreiptis ne tik mokyklas, bet ir būsimus rėmėjus, kurie prisidėtų prie technologinės edukacijos skatinimo kaimo vietovėse.