BAIGIAMASIS PROJEKTO RENGINYS NYDERLANDUOSE

Jul 1, 2019 | Erasmus+, Naujienos

Birželio 18-22 d. Eindhovene (Olandija) vyko baigiamasis projekto renginys, į kurį susirinko projekto komandos nariai ir mokiniai iš visų partnerystės šalių. Pagrindinis renginio tikslas – mokinių žinių ir įgūdžių įvertinimas po intelektinio produkto testavimo 2018-2019 m.m.

Mokiniai iš Lietuvos, Latvijos ir Olandijos, suskirstyti komandomis, kūrė Goldbergo mašinas – mechanines kompozicijas, kuriose metalinis rutuliukas turi pereiti per neįtikėtinai sudėtingą ir ilgą veiksmų bei mechanizmų konvejerį. Jie galėjo naudotis visomis dirbtuvėse esančiomis priemonėmis ir įrankiais bei pritaikyti projekto metu įgytas programavimo žinias. Vaikai savo modelius kūrė naudodami „Lego“ robotus ir „Microbit“ kompiuteriukus, 3D spausdintas detales. Kiekviena komanda turėjo užtikrinti, kad rutuliukas, patekęs į jų modelį, sėkmingai pereis visą kelią iki kitos komandos sukurto modelio. Vaikai užsidegę kūrė savo modelius, mokėsi įgyvendinti inžinerinį projektą nuo idėjos iki galutinio rezultato, „sirgo“ dėl bendro visų dalyvių projekto sėkmės.

Laisvalaikio programos metu dalyviai turėjo galimybę pabendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių, pailsėti mokantis šokti breiką ir išbandyti savo jėgas „Microbit“ pabėgimo kambaryje.

Tuo metu, kai mokiniai kūrė savo modelius, projekto valdymo komanda ir, pagal galimybes, mokytojai apibendrino testavimo periodą, susipažino su pirminiais mokinių tyrimo rezultatais, priėmė sprendimus dėl paskutinio projekto etapo ir baigiamosios ataskaitos rengimo.

Sklaidos renginys, kuris vyko vieną iš susitikimo dienų, suteikė galimybę Olandijos STEAM bendruomenei susipažinti su projekto rezultatais. Renginio metu kiekviena iš partnerystės organizacijų turėjo parengusi stendą apie savo dalyvavimą projekte, sukurtą intelektinį produktą. Renginio metu buvo skirtas laikas bendravimui prie stendų, ryšių užmezgimui ir rezultatų pristatymui.

Renginį organizavusi DevLab organizacija į Goldbergo mašinų kūrimą įtraukė ir daugiau Olandijos mokyklų bei asocijuotų partnerių, tad sklaidos renginio metu buvo sujungta visa jų eilė. Rutuliukas, kūrėjų ir žiūrovų susižavėjimui, sėkmingai įveikė visą kelią!

Tą pačią dieną vyko dirbtuvės, skirtos kiekvienam iš keturių modulių. Renginio svečiai galėjo detaliau susipažinti su kiekvienu moduliu, pabendrauti su jų kūrėjais.

Paskutiniąją vizito dieną vyko kultūrinė-pažintinė programa Amsterdame. Dalyviai lankėsi Nemo mokslo muziejuje.

Tai buvo jau paskutinis bendras visos projekto komandos susitikimas.