+37061237700 [email protected]

DALYVAVOME ŠVIETIMO PAŽANGOS ASAMBLĖJOJE PREZIDENTŪROJE

Jun 2, 2022 | Erasmus+, Naujienos, Think Inside The Box

Birželio 1 d. Prezidentūroje pristatėme „Erasmus+“ projekto „Sukurk idėją dėžutėje!” (angl. Think Inside The Box! A methodological STEAM toolkit for schools) gerąją patirtį mokytojams, edukologams ir mokiniams iš visos Lietuvos.

LR Prezidentūros ir partnerių iniciatyva Tarptautinę vaikų dieną surengta Asamblėja siekiama atkreipti dėmesį į vaikų ir jaunimo įtraukimo į švietimo pažangos procesą svarbą.

Renginyje buvo pristatyti 42 inovatyvūs švietimo projektai ir mokymo iniciatyvos, atrinkti iš 145 pateiktų paraiškų.

Prezidentas atidaro Švietimo pažangos asamblėją.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos / Robertas Dačkus.
Nuotraukos šaltinis: https://www.lrp.lt/…/prezidentas-i-svietimo…/38504…

Mūsų projekto geroji patirtis įvertinta 21 amžiaus kompetencijų srityje. Tikime, kad pelnytai – dėžutės iššūkyje Lietuvoje, Estijoje ir Rumunijoje jau sudalyvavo beveik 1000 mokinių!

Mokytojai džiaugiasi, kad vaikai su užsidegimu įsitraukia į dėžutės iššūkį. Per ribotą laiką jiems reikia tinkamai pasiskirstyti darbus komandoje, pagaminti dėžutę ir taip išdėlioti detales jos viduje, kad kamuoliukas riedėtų kuo lėčiau, arba sukurti trūkstamą detalę, kuri padėtų kamuoliukui pasiekti tikslą.  Mokiniai turi apjungti fizikos, matematikos, elektronikos, programavimo žinias ir surasti kūrybišką problemos sprendimą.

Projekto metodiką bendrai parengė projekto partneriai Robotikos mokykla, Panevėžio STEAM centras ir VGTU inžinerijos licėjus bei užsienio partneriai Kuressaare Nooruse Kool ir Colegiul Tehnic Gheorghe Asachi Botosani. Su savo mokiniais ją išbandė mokytojai iš daugiau nei 20 Lietuvos mokyklų. Nuoširdžiai dėkojame jiems už įsitraukimą ir vertingą grįžtamąjį ryšį!

Asamblėjos metu pristatyti projekto patirtį „Robotikos mokyklos“ projektų vadovei Akvilei Gerulskytei padėjo projekte dalyvavusios Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokinys Marius Vasiliauskas, lydimas mokytojo Donato Zdanavičiaus.

Renginys buvo puiki proga palaikyti kolegę Snieguolę Bagočienę iš Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos, įvertintą už FabLab Sietuva veiklą ir su savo mokiniais taip pat dalyvavusią dėžutės iššūkyje!


Prezidentūros pranešimas spaudai apie įvykusią Asamblėją ir renginio nuotraukų galerija: https://www.lrp.lt/lt/ziniasklaidos-centras/naujienos/prezidentas-i-svietimo-pazangos-procesa-butina-itraukti-vaikus-ir-jaunima/38504

Bendra Asamblėjos dalyvių nuotrauka.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos / Robertas Dačkus.
Nuotraukos šaltinis: https://www.lrp.lt/…/prezidentas-i-svietimo…/38504…