HAKATONAS 5-8 IR 9-12 KLASIŲ MOKINIAMS

May 6, 2021 | Erasmus+, Think Inside The Box

Robotikos mokykla siūlo jums išmokti surengti STEM hakatoną!
Hakatonas Think Inside The Box (liet. Mąstyk dėžės ribose) yra 3 dienų inžinerinis renginys mokiniams stovyklai ar mokslo metų metu.
Tai yra tarptautinis Erasmus+ renginys.

Mūsų tikslas

Mes norime suteikti jums galimybę pravesti įdomius, dinamiškus mokymus mokiniams. Mokytojams išmėginti neformalaus mokymo tipo metodiką ir kartu su mokiniais nebijoti klysti ir eksperimentuoti.

Jūs gausite

• Trijų dienų hakatono programą ir metodinę medžiagą.
  • Nemokamus mokymus skirtus išmokti naudotis įrankiais SolidWorks, micro:bit, 3D spausdinimu ir elektronikos pagrindus.
  • Jei sutinkate su grafiku, nemokamą įrangos rinkinį 3 dienų renginiui įgyvendinti.

Mąstyk dėžės ribose

Šio hakatono tikslas yra priimti kūrybinius sprendimus esant apribotam dėžėje nuo 3D plastiko ritės. Pasitelkiant STEM principus mokinių užduotis yra perkelti kamuoliuką per visą dėžę kuo įdomesniu būdu. Šiame hakatone skatinami įrankiai yra mikrovaldikliai micro:bit ir 3D spausdinimas

Kodėl Hakatonas?

HAKATONAS – GREITO MOKYMOSI BŪDAS, NAUDOJANTIS ATVIRĄ IŠŠŪKĮ – UŽDUOTĮ, KOMANDINĮ DARBĄ IR INŽINERINIUS ĮRANKIUS. POPULIARUS UNIVERSITETUOSE, INŽINERINĖSE ĮMONĖSE NAUJŲ SPRENDIMŲ PAIEŠKAI.

Hakatonas su mikrokompiuteriukais Micro:Bit mokytojams buvo sukurtas pamačius teigiamus rezultatus projekto Mikrokompiuteriukai vidinio hakatono mokytojams.

Remdamiesi partnerių iš Olandijos pasiūlytu užduoties pavyzdžiu sukūrėme šią užduotį ir išbandėme hakatoną su Panevėžio ir Vilniaus mokytojais 2019 ir 2020 metais. Tuomet patobulinome užduotis ir parašėme instrukcijas, dabar laukiame pasiūlymų tobulinimui.

Metodinė medžiaga

Mūsų parengta metodinė medžiaga šiam hakatonui yra atvirai prieinama mūsų moodle mokymo sistemoje.

Joje rasite mokytojams ir mokiniams skirtą metodinę medžiagą.

Taip pat failus visoms reikalingoms 3D detalėms atspausdinti ir instrukcijas jas surinkti.

9 – 12 klasėms

3 DIENOS, KIEKVIENA PO 6 AKADEMINES VALANDAS

Du lygiai
Lygis pradedantiesiems
  1. Sudėtingų mechanizmų konstravimas pagal suteiktas detales. Savo detalių kūrimas.
  2. Servo variklių valdymas naudojant mikrovaldiklį;
  3. Paprastų šviesų valdymas naudojant mikrovaldiklį.
Lygis pažengusiems
  1. Sudėtingų mechanizmų konstravimas pagal suteiktas detales. Savo detalių kūrimas;
  2. Servo variklių ir kitokios elektronikos valdymas naudojant mikrovaldiklį;
  3. Sudėtingų šviesų valdymas naudojant mikrovaldiklį.

5 – 8 klasėms

Šio hakatono tikslas yra mokiniams sukurti kamuoliukui trasą ir atlikti fizikinių reikšmių matematinius skaičiavimus pasitelkiant micro:bit mikrovaldiklį

Metodikos 5-8kl renginiui sukurtos projekto partnerio – Panevėžio miesto savivaldybės įkurto robotikos centro RoboLabas.

Prisiregistravus mūsų Moodle svetainėje play.gaminu.eu, metodikas pasieksite atvirai:

Nuoroda į 9-12 klasių hakatoną:

Nuoroda į 5-8 klasių hakatoną:

Elektronikos komponentų komplektą galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje:

Arba gauti nemokamai trijų dienų renginiui, užsiregistravę, pagal tvarkaraštį:

Registracija į hakatono testavimą
Kurių klasių hakatono mokymuose norite sudalyvauti?
Ar turite patirties su 3D modeliavimu?
Ar turite patirties elektronikoje?