Jaunieji kūrėjai atranda 3D Ramygalos jaunimo centre!

May 4, 2022 | Erasmus+, Young Creators

2022 metai skirti jaunimui (14-29m.). Visus metus formalaus ir neformalaus ugdymo įstaigos minės jaunimo metus renginiais, akcijomis, mokymais ir edukacijomis.

Ne išimtis ir  Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro padalinys Atviras jaunimo centras. 2022 metams suplanuota daug įvairių veiklų.

Smagu, kad galime pasiūlyti ir naujų veiklų. 2021 metais jaunimo darbuotoja Ernesta Liužinienė dalyvavo tarptautiniuose mokymuose (Lietuva, Estija ir Latvija), kurios organizavo Robotikos mokykla. Iš kiekvienos šalies atrinkti jaunimo darbuotojai turėjo galimybę susipažinti ir išmokti modeliuoti, programuoti 3D objektus, juos perkelti į spausdintuvą.

Įgyvendinant tarptautinio Erasmus+ programos strateginį partnerystės projektą “Young Creators Discover 3D“  buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Robotikos mokykla. Užsiėmimų vedimui gautas 3D spausdintuvas, kurio pagalba mokome ir mokysime jaunuolius 3D programavimo.  

Pirmieji dalyviai (13-16 m.) sudalyvavo mokymuose ir susižavėję pasiūlė veiklą savo klasės draugams. Bendradarbiaujant su Ramygalos gimnazija, net 62 mokiniai buvo supažindinti su 3D programavimu, kiekvienas susikūrė savo unikalų raktų pakabuko modelį, kuris buvo atspausdintas  Ramygalos atvirame jaunimo centre su „UltiMaker“ spausdintuvu.

Mokymų metu jaunuoliai ne tik dirbo su „TinkerCAD“ programa, bet mokėsi ir spausdintuvo priežiūros, kalibravimo ir darbo pasiruošimo pradmenų. „TinkerCAD“ programa skirta projektuoti norimus įvairaus dydžio objektus ir leidžia juos modifikuoti bet kuriame projektavimo žingsnyje. Kitaip nei kitose 3D projektavimo programose, projektuojant su „TinkerCAD“, nereikia braižyti brėžinio, norimi objektai yra sukuriami iš jau parengtų 3D figūrų.

Džiaugiamės, kad drauge su  Robotikos mokykla, turėjome tokią unikalią galimybę ne tik išmokti 3D spausdinimo pradmenų, bet ir žiniomis pasidalinti su jaunuoliais. Esame dėkingi lektoriams už nuolatinį palaikymą ir konsultavimą.

Jaunimo darbuotoja,

Ernesta Liužinienė