+37061237700 [email protected]

Kvietimas į seminarą mokytojams

Jan 31, 2022 | Erasmus+, Naujienos, Think Inside The Box

 

PROJEKTOSUKURK IDĖJĄ DĖŽUTĖJE! METODOLOGINIŲ STEAM ĮRANKIŲ RINKINYS MOKYKLOMS” 

SEMINARAS MOKYTOJAMS

Maloniai kviečiame dalyvauti „Erasmus+” projekto „Sukurk idėją dėžutėje! Metodologinių STEAM įrankių rinkinys mokykloms” (angl. „Think Inside the Box! A methodological STEAM toolkit for schools”) seminare mokytojams.

Seminaras vyks vasario 12 d., šeštadienį, VGTU Inžinerijos licėjuje, Antakalnio g. 120, Vilnius. 

Renginyje pristatysime projekto metu parengtą metodinę medžiagą – STEAM renginių, skirtų 5-8 ir 9-12 klasių mokiniams, metodiką. „Iššūkis dėžutėje” – tai inovatyvus, kūrybiškas renginys, kurio metu mokiniai praktiškai pritaiko inžinerijos, fizikos, matematikos, elektronikos, 3D modeliavimo ir programavimo žinias, kurdami projektus dėžutės viduje. Siūlomas veiklas galima integruoti į pamokų turinį arba surengti įdomų, išskirtinį STEAM renginį. 

Metodiką bendrai parengė projekto partneriai VšĮ „Robotikos mokykla”, VGTU inžinerijos licėjus ir Panevėžio STEAM centras. Pirmajame pilotavimo etape metodika buvo išbandyta su mokiniais Lietuvoje bei šalyse partnerėse – Estijoje ir Rumunijoje. Antrajame etape siekiame pasidalinti sukurta metodika su kitomis mokyklomis Lietuvoje. 

 Seminaro programa

10.00-10.30 Dalyvių registracija

10.30-11.00 Supažindinimas su projektu. „Iššūkis dėžutėje!” metodikos pristatymas

11.00-12.30 Kūrybinės dirbtuvės (I dalis)

12.30-13.00 Pietūs

13.00-14.30 Kūrybinės dirbtuvės (II dalis)

14.30-14.45 Kavos pertrauka

14.45-16.15 Kūrybinės dirbtuvės (III dalis)

16.15-16.30 Apibendrinimas. Tolimesni programos etapai 

Lektoriai:

Akvilė Gerulskytė, Mindaugas Buožius (VšĮ „Robotikos mokykla”)

Ernesta Smalinskė, Jolita Stapurevičiūtė, Ignas Jurčiukonis (VGTU inžinerijos licėjus)

Lina Tamošiūnaitė, Algirdas Veversis (Panevėžio STEAM centras)

 

Kvalifikacijos tobulinimo programa

Siūlome mokytojams ne tik susipažinti su parengta metodika seminaro metu, bet ir išbandyti ją su savo mokiniais. Veiklų organizavimui bus suteiktos reikalingos priemonės bei medžiagos. Mokytojai, dalyvavę tolimesnėse nuotolinėse sesijose bei išbandę metodiką su 20 ar daugiau mokinių, gaus Panevėžio švietimo centro išduotą 40 ak.val. trukmės kvalifikacijos tobulinimo programos „Iššūkis dėžutėje: metodinio STEAM priemonių rinkinio taikymo gairės mokykloms” pažymėjimą. Dalyvavimas programoje yra nemokamas.

 

Programos etapai:

  1. Supažindinimas su metodika, kūrybinės dirbtuvės – seminaras (8 val.) – vasario 12 d. 
  2. Savarankiškas mokymasis ir praktinių darbų rengimas (12-18 val.) – vasario mėn.
  3. Praktinių darbų pristatymas (Zoom platformoje – 1 val.) – 2022-03-03, 15.00 
  4. Užsiėmimų mokiniams vedimas (12-18 val.) – kovo mėn.
  5. Baigiamoji sesija (Zoom platformoje, 1 val.) – 2022-04-07, 15.00

Tik vasario 12 d. dalyvavusiems mokytojams išduosime pažymą apie išklausytą 8 val. trukmės seminarą.

Registracija 

Norinčius dalyvauti seminare maloniai prašome iki vasario 7 d. užpildyti registracijos formą: https://forms.gle/DH4uWbRP3UwNTbrw6. Rekomenduojame, esant galimybei, dalyvavimui programoje suburti 2-4 mokytojų komandą. 

 Kavos pertraukomis ir pietumis rūpinasi renginio organizatoriai. Dalyviai turi patys pasirūpinti savo atvykimu į renginį. 

 Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Renginio vaizdais ir filmuota  medžiaga bus dalijamasi viešojoje erdvėje.

 Dalyvavimui renginyje reikalingas Galimybių pasas. 

 Renginys organizuojamas įgyvendinant „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo strateginių partnerysčių projektą „THINK INSIDE THE BOX! A METHODOLOGICAL STEAM TOOLKIT FOR SCHOOLS”, dotacijos sutarties Nr. 2020-1-LT01-KA201-077987. Projekto trukmė – nuo 2020-10-01 iki 2022-09-30.

 

Kontaktinis asmuo:

Projekto koordinatorė Akvilė Gerulskytė

VšĮ „Robotikos mokykla”

El.paštas [email protected]