+37061237700 [email protected]

MOKĖME BŪSIMUOSIUS 3D DIRBTUVIŲ #ADaPT4Future EDUKATORIUS

Oct 3, 2022 | ADaPT4Future, Erasmus+

📌 Projektas “ADaPT4Future: ADult People create Technologies for their Future” įgauna pagreitį! Rugsėjo 19-23 d. Kaune įvyko tarptautinis mokymo renginys, kuriame dalyvavo 15 bibliotekininkų, FabLAB darbuotojų, mokytojų, savanorių iš Lietuvos, Lenkijos ir Italijos. Dalyviai buvo deleguoti projekto partnerių: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos, Comune di Santarcangelo di Romagna ir Fundacja NOVA.

Mokymai vyko Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje. Renginį fasilitavo Robotikos mokyklos darbuotojai, o su suaugusiųjų mokymo(si) principais ir metodais supažindino mokymų dalyvė iš Lenkijos, Fundacja NOVA organizacijos.

Penkių dienų mokymų metu dalyviai gavo teorinius bei praktinius pagrindus, rengė savo kūrybinius projektus, dalinosi patirtimi bei idėjomis. Šių mokymų tikslas buvo parengti dalyvius 3D dirbtuvių vedimui su suaugusiųjų besimokančiųjų tiksline grupe. Projekte esame numatę, kad į dirbtuves kviesime 20-45 m. asmenis, norinčius susipažinti su 3D technologija.

✅ Mokymų dalyviai susipažino su 3D technologijomis galimybėmis, mokėsi trimačio modeliavimo bei gilinosi į 3D spausdintuvo veikimo principus. Dalis dalyvių jau turėjo šiokios tokios patirties šioje srityje, bet daliai 3D žinios buvo visiškai naujos. Daugiausia buvo dirbama su TinkerCAD ir Onshape programomis, kurios bus naudojamos ir vietinių dirbtuvių metu. Dalyviai turėjo keletą kūrybinių užduočių, kurių metu turėjo sukurti tam tikrą objektą, dirbdami individualiai arba porose.

⚙️ Ir ne tik: svarbiausias dirbtuvių tikslas – kūrybiškai pasitelkiant 3D ir kitų technologijų galimybes, sutaisyti sugedusius ar sulūžusius daiktus, sukuriant trūkstamą dalį arba detalę. Šiai užduočiai buvo pasirinktas stalas su kojomis, kurios nebeturėjo originalaus įtvirtinimo. Tad dalyviams reikėjo sukurti ir atspausdinti detalę, kuri sujungtų stalo plokštę su stalo kojomis.

Visos komandos sukūrė skirtingus sprendimus. Savo projektus komandos pristatė, įvardijo savo projekto privalumus ir trūkumus, buvo aptarti galimi patobulinimo būdai arba ką kitąkart reiktų daryti kitaip.

🆒 Šis dirbtuvių principas jau netrukus persikels į bibliotekas, FabLab’us ir bendruomenės centrus šalyse partnerėse – vien Lietuvoje galimybę sudalyvauti užsiėmimuose pasiūlysime mažiausiai 100-ui suaugusiųjų (20-45 m.)! Lietuvoje užsiėmimai prasidės nuo 2022 m. lapkričio mėnesio ir vyks Vilniuje bei Kaune.

ℹ️ Projektą bendrai finansuoja Europos Komisija pagal “Erasmus+” programą.