NUOTOLINIAI „THINK INSIDE THE BOX“ PROJEKTO MOKYMAI MOKYTOJAMS

Apr 16, 2021 | Erasmus+, Naujienos, Think Inside The Box

2021 m. balandžio 7 d. prasidėjo nuotolinis mokymo kursas, skirtas Erasmus+ projekte „Think Inside the Box! A methodological STEAM toolkit for schools ”(liet. „Sukurk idėją dėžutėje! Metodologinių STEAM įrankių rinkinys mokykloms”) dalyvaujančių mokyklų mokytojams.

Mokymų tikslas – supažindinti mokytojus su projekto partnerių parengta „Think Inside the Box“ metodologija, suteikti reikiamas teorines ir praktines žinias bei patiems sukurti kūrybinius technologinius projektus. Po šių mokymų mokytojai bus pasirengę kitam projekto etapui – sukurtos metodologijos pilotavimui mokyklose partnerėse.

Mokymo kursas truks du mėnesius ir baigsis praktinių darbų pristatymu birželio 3 d. Iš viso suplanuotos 7 mokymo sesijos ir viena konsultacija. Kiekviena sesija skirta konkrečiai temai:

1 sesija: Įvadas. Projekto ir mokymo programos pristatymas. „Think Inside the Box“ renginio scenarijai. „Cura“ (3D programinė įranga) įvadas. 3D detalių spausdinimo instrukcijos.
Konsultacija: 3D dalių spausdinimas: klausimai ir atsakymai
2 sesija: micro:bit: teorija ir praktika
3 sesija: 3D modeliavimo programos
4 sesija: Renginio metodika
5 sesija: Projektas dėžutėje (9–12 klasėms)
6 sesija: Projektas dėžutėje (5–8 klasėms)
7 sesija: Kūrybinių projektų (dėžučių) pristatymas. Metodinės įžvalgos, klausimai ir atsakymai.
Tyrimo įrankių pristatymas. Tolimesnės projekto veiklos. Uždarymas.

Projekto partnerės į šiuos mokymus delegavo 37 mokytojus iš Lietuvos, Rumunijos ir Estijos. Užsiėmimus veda metodinės medžiagos rengėjai, atstovaujantys „Robotikos mokyklą“, „RoboLabą“ ir VGTU inžinerijos licėjų. Mokymai vyksta anglų kalba.

Su Covid-19 susiję apribojimai nulėmė ne tik mokytojų mokymo formą, tačiau ir tolimesnes projekto veiklas. 2021 m. balandžio – liepos mėn. turėjęs vykti pirmasis metodologijos pilotavimo etapas perkeltas į birželio – rugsėjo mėn., tikintis, kad šiuo laikotarpiu šalyse partnerėse jau bus galima vykdyti kontaktinius užsiėmimus su tikslinės grupės moksleiviais.