+37061237700 [email protected]

PROJEKTO SKLAIDOS RENGINYS LIETUVOJE

Nov 25, 2018 | Erasmus+, Inventor, Naujienos

2018 m. lapkričio 23-24 d. Vilniuje vyko Robotikos mokyklos koordinuojamo Erasmus+ Strateginių partnerysčių projekto „How to Raise an Inventor. Technology and engineering learning material for schools” (liet. “Kaip auginti išradėją. Technologijų ir inžinerijos mokymo medžiaga mokykloms”) sklaidos renginys. 

Renginys buvo organizuotas ekspozicijų centre “Litexpo” vykstančios parodos “Mokykla” metu, siekiant paskleisti informaciją apie projektą kuo didesniam mokytojų ir mokinių skaičiui. Šis sprendimas pasiteisino: per dvi parodos dienas “Robotikos mokyklos” stendą aplankė vaikai ir mokyklų atstovai iš visos Lietuvos. 

Stende pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Erasmus+ projekto intelektiniam produktui pristatyti. Bendraudami su mokyklų vadovais ir mokytojais dar kartą įsitikinome, kad poreikis mokymo medžiagai pamokų ir popamokinės veiklos turiniui užpildyti yra labai didelis. Nemažai mokyklų jau turi šiuolaikinės įrangos mokymuisi, tokios kaip micro:bit kompiuteriukai, 3D spausdintuvai, robotikos rinkiniai. Tačiau nemokamos ir laisvai prieinamos mokymo medžiagos lietuvių kalba nėra, todėl mokytojams tenka savarankiškai susipažinti su įranga, ieškoti informacijos internete anglų kalba, patiems kurti užduotis, o tam laiko ir žinių kartais pritrūksta ir įranga stovi nenaudojama.

Mokytojų susidomėjimas projekto mokymo medžiaga leidžia teigti, kad mokymo įrankis bus naudingas tiek su technologijomis tik pradedantiems dirbti mokytojams, tiek jau turintiems įgūdžių, bet norintiems savo mokiniams pasiūlyti naujų įdomių temų ir užduočių. Džiugu, kad įvairaus amžiaus vaikai taip pat aktyviai domėjosi „Robotikos mokyklos“ stendu, stebėjo 3D spausdintuvo darbą, išbandė laužymo aparatą. Vaikams ir tėveliams buvo pristatyta galimybė mokytis robotikos jų mieste arba mokykloje. 

Projekto partneriai – KTU inžinerijos licėjus – stende pristatė savo sukurtą modulį apie technologinių problemų sprendimą ir pritaikymą verslo poreikiams. Modulis sudomino mokytojus, norinčius ugdymo procese suderinti kelių STEM dalykų mokymą. Antrąją parodos dieną vyko atviras renginys parodos dalyviams „Solidworks projektavimas kuriant ir griaunant 3D spausdintuvais“, kuriame „Robotikos mokykla“ pristatė visus 4 projekto metu sukurtus modulius, informavo apie galimybę nemokamai gauti mokymo medžiagą, pasidalino patirtimi mokant 3D modeliavimo ir spausdinimo. 

Solidworks palaikymo ir mokymo centro Lietuvoje UAB “IN RE” atstovas Andrius Jarmolajevas pristatė puikią naujieną Lietuvos mokykloms – 3500 nemokamų 3D projektavimo programos Solidworks prisijungimų artimiausiu metu bus išdalinti mokytojams ir mokiniams.  

Sveikinimo žodį renginyje tarė LR Švietimo ir mokslo ministerijos Pedagogų veiklos skyriaus vadovė Vilma Bačkiūtė, kuri pasidžiaugė privataus verslo iniciatyva prisidedant prie mokinių technologinio ugdymo Lietuvos mokyklose. Renginio metu apie galimybę mokyti ir mokytis su “Robotikos mokyklos” ir partnerių sukurtais mokymo įrankiais sužinojo apie 70 mokytojų ir keli šimtai vaikų bei tėvelių.