TARPTAUTINIO DIRBTINIO INTELEKTO HAKATONO REZULTATAI

May 19, 2022 | Erasmus+, Introducing AI, Naujienos

Gegužės 9-13 d. Kaune, KITM, vyko projekto “Introducing Artificial Intelligence to Vocational Schools in Europe” hakatonas.

Jame dalyvavo keturios mokinių ir mokytojų komandos iš projekto partnerių MCAST (Malta), Sedu (Suomija), TAI (Suomija) ir KITM.

Hakatono tema – dirbtinio intelekto sprendimai kasdieniniame gyvenime.

Komandos, dirbdamos pagal Scrum metodiką, sukūrė ir pristatė šias idėjas:

MCAST komanda – projektas „EcoBot“ buvo parengtas dirbtinio intelekto veikimo principu – šiukšlių atpažinimo, surinkimo ir rūšiavimo sistema, panaudojant kompiuterinę regą, savaeigius automobiliukus, roboto ranką ir konvejerio juostą.

KITM komanda sukūrė pilnai veikiančią sistemą, galinčią palengvinti mokytojų kasdienį darbą – tai automatinis moksleivių lankomumo žymėjimas dienyne, pasitelkiant veidų atpažinimą.

Sedu komanda – pusiau automatinė sandėlio valdymo programa, skirta nedideliems sandėliams ir  paremta LED lempučių panaudojimu. Sistema skirta padėti darbuotojams surasti prekes ar užsakymus sandėlyje.

TAI komanda – mobilioji gyvenimo būdo programėlė, analizuojanti vartotojo įpročius ir teikianti laisvalaikio, sporto, pirkinių ir pan. pasiūlymus. Programėlė padeda rūpintis sveika gyvensena bei valdyti asmeninį biudžetą. Ji veikia naudojant dirbtinį intelektą, kuris analizuoja praėjusios dienos duomenis ir pagal tai siūlo sprendimus kasdienės gyvensenos kokybės gerinimui.

Vertintojai pirmąją vietą skyrė Maltos komandai, kuri per hakatoną spėjo sukurti veikiantį produktą ir jį pademonstruoti pristatymo metu. Be to, komanda panaudojo įvairius dirbtinio intelekto programavimo įrankius bei žinias, įgytas pilotinio kurso „Įvadas į dirbtinį intelektą“ metu.

Antroji vieta buvo skirta KITM komandai, o suomiai pasidalino III ir IV vietas.

Šio kurso medžiaga yra parengta ir lietuvių kalba. Ją galima rasti svetainėje play.gaminu.eu. Metodinė medžiaga yra nemokama ir tinkama turintiems programavimo pagrindus!

Daugiau apie projektą: ai.gaminu.eu