UŽBAIGTI NUOTOLINIAI „THINK INSIDE THE BOX“ PROJEKTO MOKYMAI MOKYTOJAMS

Jun 4, 2021 | Erasmus+, Think Inside The Box

Birželio 3 dieną sėkmingai užbaigėme du mėnesius trukusius nuotolinius mokymus “Think Inside the Box!” mokytojams iš Lietuvos, Rumunijos ir Estijos. Mokymų metu mokėmės dirbti su micro:bit kompiuteriukais, 3D spausdintuvais ir susijusiomis programomis SolidWorks, Cura bei OpenScad. Nuotoliniu būdu organizuoti technologinius mokymus buvo nemenkas iššūkis, tačiau džiaugiamės, kad jam ryžomės, ir jau artimiausiu metu įvyks pirmosios Think Inside the Box metodologijos
testavimo veiklos mokyklose partnerėse.

Mokymo kursas truko du mėnesius ir baigėsi praktinių darbų pristatymu birželio 3 d. Iš viso įvyko 8 mokymo sesijos ir dvi konsultacijos. Kiekviena sesija skirta konkrečiai temai:

1 sesija: Įvadas. Projekto ir mokymo programos pristatymas. „Think Inside the Box“ renginio scenarijai. „Cura“ (3D programinė įranga) įvadas. 3D detalių spausdinimo instrukcijos.
Konsultacija: 3D dalių spausdinimas: klausimai ir atsakymai
2 sesija: micro:bit: teorija ir praktika
3 sesija: 3D modeliavimo programos
Konsultacija: 3D modeliavimo programos
4 sesija: Renginio metodika
5 ir 6 sesijos: Projektas dėžutėje (9–12 klasėms)
7 sesija: Projektas dėžutėje (5–8 klasėms)
8 sesija: Kūrybinių projektų (dėžučių) pristatymas. Metodinės įžvalgos, klausimai ir atsakymai. Tyrimo įrankių pristatymas. Tolimesnės projekto veiklos. Uždarymas.

Dalinamės sustabdytomis akimirkomis iš įvairių mokymo sesijų.

Projekto partneriai VGTU Inžinerijos licėjus sukūrė filmuką apie dėžučių kūrimo kūrybinį procesą:

Projektas “Think Inside The Box! A methodological STEAM toolkit for schools” (Nr. 2020-1-LT01- KA201-077987) finansuojamas Erasmus+ Strateginių partnerysčių programos.

Projekto partneriai:
VGTU inžinerijos licėjus
RoboLabas
Kuressaare Gümnaasium
Colegiul Tehnic “Gheorghe Asachi”