„Young Creators Discover 3D“ sklaidos renginyje Kaune – didelis susidomėjimas 3D dirbtuvių metodika!

May 16, 2022 | Erasmus+, Introducing AI

2022 m. gegužės 12 d. vyko projekto “Young Creators Discover 3D” baigiamasis renginys, skirtas jaunimo darbuotojams ir jaunimo švietėjams. Renginys buvo organizuotas Kaune ir sutraukė pilną Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos salę.

30 dalyvių iš jaunimo bei neformaliojo ugdymo centrų, bibliotekos, negalią turinčių asmenų centro bei mokyklų susipažino su projekto tikslais ir rezultatais.

Savo patirtimi vedant 3D ir silikono liejimo dirbtuves jaunimui pasidalino kviestiniai svečiai – jaunimo darbuotojai Ernesta iš Ramygalos AJC bei Justas ir Justinas iš Druskininkų jaunimo užimtumo centro (JUC). Susipažinę su 3D technologija tik šio projekto dėka, pranešėjai sėkmingai pravedė dirbtuves jaunimui pagal projekto metu parengtą metodiką ir savo iniciatyva išbandė naujas 3D technologijos galimybes. Jie skatino susirinkusius taip pat vesti šias dirbtuves, nes jos yra patrauklios jaunimui, nesudėtingos, smagios.

Jaunimo darbuotojai taip pat atkreipė dėmesį į galimus sunkumus dirbant su 3D spausdintuvu, kurie gali kilti pradedantiesiems, ir pasidalino savo rekomendacijomis, kaip jų išvengti arba išspręsti.

Ramygaloje buvo užmegztas glaudus bendradarbiavimas su vietine mokykla. 3D modeliavimo užsiėmimai vyko mokykloje, kur buvo galimybė pasinaudoti didesniu kompiuterių skaičiumi nei jaunimo centre. O susipažinti su 3D spausdinimu mokiniai jau atėjo į jaunimo centrą, kur galėjo pamatyti veikiantį 3D spausdintuvą ir atsispausdinti savo darbus.

Ramygalos jaunimas sumaketavo ir atspausdino taurę vietinio konkurso „Pagauk dainą“ laimėtojams. Dirbtuvių dalyviai taip pat kūrė ir spausdino raktų pakabukus.

Druskininkiečiai atsispausdino figūrėles žaidimui „Dungeons & Dragons“ – tai tapo postūmiu rinktis jaunimo centre ir žaisti šį žaidimą.

Po pasidalinimo patirtimi “Robotikos mokyklos” mokytojai pristatė projekto metu parengtą 3D ir silikono dirbtuvių metodiką bei supažindino su svarbiausiais 3D technologijos principais.

Praktinės sesijos metu dalyviai išbandė modeliavimo programos TinkerCAD galimybes. Ši programa yra nemokama ir pasiekiama internetu, yra pakankamai intuityvi ir tinkama pradedantiesiems.

Tuomet, apsiginklavę prijuostėmis ir kitomis darbo priemonėmis, susirinkusieji gamino formeles iš silikono, kurias paskui galima panaudoti šokolado, kepinių, muilo arba žvakių gamybai.

Dalis renginio dalyvių iškart išreiškė norą rengti dirbtuves savo centrų lankytojams bei domėjosi galimybe pasiskolinti 3D spausdintuvą iš „Robotikos mokyklos“ užsiėmimų pravedimui.

Projekto metodinė medžiaga yra parengta lietuvių kalba ir prieinama visiems susidomėjusiems: https://play.gaminu.eu/course/view.php?id=74 (reikalinga registracija).

Projektas “Young Creators Discover 3D” bendrai finansuojamas Europos Komisijos pagal “Erasmus+” programą.