+37061237700 [email protected]

Prasideda #recreatehistory metodikos pilotavimas su mokiniais

Feb 1, 2022 | Erasmus+, ReCreate History

Projekte “ReCreate History through 3D, Game Design and Virtual Reality” – naujo svarbaus etapo pradžia. Prasideda projekto metu sukurtos metodinės medžiagos pilotavimas trijose šalyse.

Metodiką parengė projekto partneriai:

Robotikos mokykla (3D modelių kūrimas pasitelkiant fotogrametriją)

Lietuvos archeologijos draugija (kultūrinis paveldas)

STEP Institute (Slovėnija) – istorijų pasakojimas

Predict Consulting (Rumunija) – mini 3D žaidimų kūrimas

Metodinė medžiaga buvo parengta anglų kalba. Šiuo metu vyksta vertimai į nacionalines kalbas. Visos priemonės yra prieinamos nemokamai visiems besidomintiems:

Anglų kalba:https://play.gaminu.eu/mod/book/view.php?id=1442
Lietuvių kalba:https://play.gaminu.eu/mod/book/view.php?id=1445
Rumunų kalba:https://play.gaminu.eu/course/view.php?id=84
Slovėnų kalba:https://play.gaminu.eu/course/view.php?id=85

Mokymo veiklas vykdys projekto partnerės – mokyklos: Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, Gimnazija Jurija Vege Idrija (Slovėnija), Colegiul Tehnic “Gheorghe Asachi” (Rumunija).

Užsiėmimuose dalyvaus 9-12 klasių mokiniai. Kiekvienoje mokykloje įveiklas bus įtraukta po 50 mokinių. Vadovaujami mokytojų, jie mokysis pasirinkti kultūrinio paveldo objektą ir surinkti informaciją apie jį, taip pat įdomias istorijas – ne tik užrašytas, bet ir pasakojamas iš lūpų į lūpas. Pasirinktas objektas taip pat turės būti nufotografuotas, o jo 3D modelis – panaudotas kuriant 3D žaidimą. Mokinių komandos, atlikdamos užduotis, turės glaudžiai bendradarbiauti tarpusavyje, pasirinkdamos bendram kūrybiniam projektui tinkamą objektą. Tai gali būti piliakalniai, istoriniai pastatai, įdomūs objektai pastatų viduje. Veiklų metu mokiniai lankysis muziejuose, bibliotekose, kur rinks informaciją ir duomenis.

Veiklos mokyklose vyks vasario – gegužės mėnesiais. Užsiėmimų pabaigoje vaikai pildys vertinimo anketą. Mokytojai teiks detalų grįžtamąjį ryšį apie metodinę medžiagą bei adaptuos parengtą mokymo turinį savo šalies ir/ar regiono specifikai.